Anunt

• CAMBRIDGE
  • Comentariile sunt închise pentru Anunt

EXAMEN CAMBRIDGE YLE 18 MARTIE 2017

EXAMENUL SE VA SUSȚINE ÎN LOCALUL DE PE STRADA 8 MARTIE NR. 2!

Foarte important: va rugam sa va asigurati ca toti candidatii au in ziua examenului un act de identitate valid (buletin, pasaport sau carnet de note cu poza si vizat pe anul in curs). YLE este singurul examen unde certificatul de nastere este acceptat ca forma valida de identificare.

De asemenea, candidatii trebuie sa se prezinte la examen cu 30 de minute inaintea orei de începere, avand creion, radiera și, exclusiv la YLE, creioane colorate (negru, albastru, maro, verde, gri, portocaliu, roz, mov, rosu, galben).

Programul zilei

Starters  – probele scrise in intervalul  09:00 – 09:50

Movers   – probele scrise in intervalul  09:00 – 10:05

Flyers     – probele scrise in intervalul  09:00 – 10:15

Incepând cu ora 10:30 copiii vor intra la Speaking, la cei 2 examinatori in acelasi timp, in aceasta ordine: Starters, Movers si apoi Flyers.

Prin urmare Speaking-ul va avea urmatorul program:
Starters: 10:30 – 11:00
Movers: 11:00 – 12:20