CRĂCIUNUL ÎN CULORI

• Ateliere
  • Comentariile sunt închise pentru CRĂCIUNUL ÎN CULORI

La fel ca și în anii precedenţi, şcoala  noastră reînnoieşte tradiția de a colabora  cu alte două școli din judeţ, în cadrul parteneriatului profesional ATELIERE ŞI EXPERIENŢĂ.

De data aceasta avem ca parteneri Școala Gimnazială Vărbilău şi Liceul Teoretic Grigore Tocilescu, Mizil.

Parteneriatul desfăşurat sub egida Inspectoratului Şcolar, Prahova şi a Casei Corpului Didactic ajunge astfel la a VI-a ediţie.

Având ca obiectiv principal ridicarea calităţii învăţământului prahovean prin acţiuni de colaborare instituţională, acest proiect demarează cu activitatea desfăşurată de şcoala noastră pe data de 9 decembrie 2016, sub titlul de Căciunul în culori– atelier de pictură pe apă. De acestă dată am beneficiat de colaborarea cu Asociaţia Artia, reprezentată prin prof. Adela Dumitiu.

Lucrările realizate vor constitui puncte de inspiraţie în multe din activităţile domnelor învăţătoare!

1 vot